SEO

Anahtar Kelime Bulucu Siteler

Anahtar kelime bulucu siteler hangileri? Web siteleri için olmazsa olmazlar arasında anahtar kelimeler yer alıyor. Site sahipleri, site yöneticileri en çok aratılan kelimelere yönelik içerik üretme gayesinde. Özellikle yüksek aranma hacmine sahip olmasına rağmen rekabet oranı düşük kelimelere rağbet daha fazla. Çünkü bu tür kelimelerde daha kısa süre içerisinde başarı elde ediliyor.

Anahtar Kelime Nedir?

Herhangi bir konuya yönelik arayış içerisinde olan kişilerin, bir ya da bir kaç kelime öbeğini bir araya getirerek kullandıkları kelimelere denilmektedir. Bu konu, herhangi bir bilgi de olabilir, herhangi bir ürün de. Site yöneticileri ve site sahipleri genellikle sayfalarını anahtar kelimelere yönelik optimize eder. Doğru bir optimizasyon sayesinde arama motorlarına daha iyi bir uygunluk sağlanır.

Anahtar Kelime Bulucu Siteler

Çok sayıda kişi için anahtar kelime bulmak son derece zorlayıcı bir eylem. Fakat anahtar kelime bulucu siteler aracılığıyla bu eylemi hızlı bir şekilde gerçekleştirmek mümkün. Hatta çoğu sitede, anahtar kelimenin ayda kaç kişi tarafından aratıldığı da görülebiliyor. Bunun yanı sıra kelimenin rekabet oranı da incelenebiliyor. Bu sitelerden bazıları şu şekildedir:

  • Serptakip.com
  • Google Trends
  • Ahrefs.com
  • Semrush.com
  • Moz.com

Gibi siteler aracılığıyla siteniz için anahtar kelime bulabilirsiniz. Örneğin, serptakip.com ‘a bir kelime yazdığınızda, o kelimenin varyasyonlarını da ne kadar aratıldığıyla birlikte size yansıtır.

Anahtar Kelimelerde Yükseliş Nasıl Sağlanır?

Firmamız, anahtar kelimelerde daha üst sıralara gelmek isteyen sitelere özel hizmetler sunmaktadır. İç ve dış SEO konusunda başarılı çalışmalarımızla bugüne kadar yüzlerce sitenin daha iyi yerlere gelmesini sağladık. Şayet istediğiniz kelimelerde Google‘da daha üst sıralara gelmek isterseniz, backlink paketleri ve diğer çalışmalarımıza yönelik bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.

Anahtar Kelime Bulucu Sitelerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle verileri bizzat Google’dan aldığı için Serptakip.com ‘u kullanmanızı tavsiye ederiz. Anahtar kelime ararken, şayet içerik üretecekseniz, içerik üretmeden önce 1. sayfada yer alan siteleri kontrol etmenizi öneririz. Bu siteler, rekabete giremeyeceğiniz sitelerse eğer daha farklı kelimeler seçebilirsiniz. Anahtar kelime seçimi konusunda ücretli destek almak isterseniz bizlere ulaşabilirsiniz.

Anahtar eklime bulucu siteler hangileri? Sorusuna sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık. Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Author

Aykut Aydın

Seo, Backlink konularında Türkiye geneline yönelik hizmetler sunmaktayım. R10, Wmaraci gibi Türkiye'nin en büyük platformları aracılığıyla, "Backlinkim" kullanıcı adı ile bana ulaşabilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ara
× Whatsapp İletişim