SEO

Site Sıralama Kaybı Neden Olur?

Site sıralama kaybı neden olur? Web site sahiplerinin ortak noktalarından bir tanesi de genel olarak rakiplerine göre daha üst sıralara gelmektir. Bunun için site sahipleri çeşitli girişimlerde bulunmaktadır. Hız optimizasyonu, backlink çalışmaları, iç SEO optimizasyonu gibi… Tüm bu varyasyonların profesyonel bir şekilde yapılmasının önemi son derece büyüktür. Yapılan tüm girişimlerin akabinde ise sitenin değerleri – kalitesi, ziyaretçi sayısı zamanla artmaktadır.

Başarıya ulaşmak, günümüzdeki rekabeti göz önüne aldığımızda çoğu sektörde uzun uğraşlar gerektirmektedir. Eğer iyi noktaya gelinmek istenilen kelimelerin rekabet oranı, aranma hacmi düşükse bu daha kısa sürebilmektedir. Yapılması gerekenler listesinde bir ya da bir kaç madde eksik yapılıyorsa veya yapılmış olan maddelerden çeşitli kayıplar mevcutsa bu durumda sıralama kayıpları meydana gelebilir.

Site Sıralama Kaybı Neden Olur?

Uzun uğraşlar sonucunda iyi bir noktaya gelen veya sitesi daha üst sıralara yükselen pek çok kişi bir süre sonra düşüş yaşayabiliyor. Bu düşüşün pek çok sebebi bulunuyor. Bu sebeplerden bazıları şu şekildedir;

  • Siteniz son dönem bağlantı (backlink) kaybetmişse.
  • Sitenizde kopya içerik yoğunluğu fazlaysa.
  • Siteniz sürekli index kaybına uğruyorsa.
  • Web sitenizin içeriğinde hatalar mevcutsa.

Sıralama kaybı yaşamanız son derece normal bir durum. Bu durumun üstesinden, sıralama kaybına neden olan faktörler incelenerek ve eksik olunan noktalar düzeltilerek gelinebilir.

Backlink Kayıplarının Sıralamaya Etkisi

Sıralama kayıplarının en önemli nedenlerinden bir tanesi de backlink kayıplarıdır. Özellikle gelişi güzel bir şekilde yapılan, illegal yöntem kullanılan çalışmaların akabinde domain otoritesi kısa sürede artabilmektedir. Ancak bir süre sonra kayıpların sürekli olarak devam etmesi alan adı otoritesinin zayıflamasına ve doğal olarak sitenin sıralama kaybına uğramasına neden olmaktadır. Ne yazık ki backlink sektöründe bilinçsiz bir şekilde çalışma yapan kişiler bu duruma sebebiyet vermektedir.

Site sıralama kaybı neden olur? Sorusuna sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık. Firmamız, web site sıralama kaybı konusunda özel danışmanlık hizmeti vermektedir. İç SEO ve dış SEO (backlink paketleri) çalışmalarınızı sistematik bir şekilde yürüterek geçmişe oranla daha üst sıralara gelmenizi sağlayabiliriz.

Author

Aykut Aydın

Seo, Backlink konularında Türkiye geneline yönelik hizmetler sunmaktayım. R10, Wmaraci gibi Türkiye'nin en büyük platformları aracılığıyla, "Backlinkim" kullanıcı adı ile bana ulaşabilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ara
× Whatsapp İletişim