SEO

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

SEO Uyumlu makale nasıl yazılır? Makale, tamamen nesnel bir çerçeveden ele alınan, bilgi araştırmaları ile donatılmış, düşündüğünüz her şey hakkında bilgi verebilen ve bunları detaylıca açıklayabilen yazı türüdür. Makale yazmak için önce bilgi araştırması yapmanız gerekebilir. Eğer yazacağınız konu hakkında bir bilgi birikiminiz varsa ya da o konu hakkında bir tecrübe yaşadıysanız hiç düşünmeden yazmaya başlayabilirsiniz.

Makale yazarken yazım hatası yapmayın. Hazırlamış olduğunuz içeriğin tamamen özgün olduğuna dikkat edin. Elinizden geldikçe kopyalama işlemi yapmayın ve çok hızlı bir şekilde yazmayın. Makalenizi yaratıcı cümleler ile yazmak makaleniniz daha üst boyutlara taşıyacaktır. Makale yazmak için yazı yazmayı sevmeniz ve bilmediğiniz bir konu hakkında araştırma yapmayı öğrenmeniz yeterli olacaktır.

SEO Nedir?

  Daha önce SEO nedir? Yazımızda detaylı olarak açıklamalarda bulunmuştuk. SEO uyumlu makale nasıl yazılır? Sorusuna detaylı cevap vermeden önce SEOyla ilgili olarak yeniden açıklama yapmak isteriz. SEO, bir metne dair anahtar kelimeleri doğru seçmek ve bu anahtar kelimeleri doğru açıklayarak tüm metni bir düzen içerisinde ortaya koymaktır. Seo kuralını uyguladığınız zaman bir makale daha kaliteli olacaktır. İnsanlar, genelde SEO uyumlu makaleleri daha çok severler. Bunun sebebi, seo uyumlu makalelerin daha bir düzenli yazılmış olması ve bir başlık altında her şeyi detaylıca anlatıyor olmasıdır. Bu durum SEO yazılarak oluşturulan makalelerin daha çok satmasına neden olur. SEO uyumlu makale yazmak sanıldığı kadar zor bir şey değildir.

   İlk olarak bir metin başlığı oluşturdunuz. Ardından anahtar kelimelerinizi belirleyin. Sadece bilgi araştırması yapmayın. Evet, yapın ama başlığı araştırmak yerine başlığa kendi düşüncelerinizi yazarak başlık için yaratıcı bir parantez açın. Daha sonra bu yaratıcı düşüncelerinizi oluşturan ve biraz da nesnellik kattığınız paragrafın altına ilk hangi anahtar kelimeyi katacağınızı düşünün. Buna karar verdikten sonra anahtar kelimeyi araştırın ve öğrendiğiniz bilgileri olabildiğince yorum katmayacak şekilde yazmaya çalışın. Bir metin için ne kadar anahtar kelime belirlerseniz, o metin oldukça değerli bir noktaya gelecektir.

   İkinci anahtar kelimeye geçtiğinizde gene bir anahtar kelime seçin ve anahtar kelimeniz hakkında araştırmanızı yapın. Öğrendiğiniz bilgileri derleyin toplayın ve kafanızda kendi yaratıcılığınız ile harmanlayarak kaliteli bir paragraf oluşturun. İki anahtar kelime ile birlikte iki paragraf yazdıktan sonra makaleyi daha da uzun tutmak isterseniz yine aynı şekilde anahtar kelimeler belirleyip, bu anahtar kelimeleri araştırarak makalenizi daha da zenginleştirebilirsiniz.

   Anahtar kelimelerle oluşturduğunuz paragrafları bitirdiniz. Peki ya şimdi? Tüm makale bitti mi? Hayır, aslında tam olarak bitmedi. İsterseniz makalenizi baştan sonra tekrar bir okuyabilir ve bu makaleniz hakkında güzel bir özet yazısı oluşturabilirsiniz. Bu özet yazısını oldukça nesnel bir şekilde oluşturmaya dikkat edin. Ancak arada bir yaratıcı cümlelerinizi de eklerseniz makalenizi daha iyi bir şekilde bitirebilirsiniz.

SEO Uyumlu Makale Yazmak Kolay Mı?

 Peki SEO uyumlu makale yazmak kolay mı? SEO uyumlu makale yazmak sanıldığı kadar kolay değildir. Bir makale başlığı belirleyin. Ardından yazacağınız paragraflar için belirli anahtar kelimeler oluşturun. Daha sonra bu anahtar kelimeleri araştırarak yazılar oluşturun. Genel olarak makalenize öznellik katmamaya çalışın ki makaleniz makale olsun. Son olarak makaleniz bir paragraf özet yazısı ekleyebilirsiniz.

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Gelelim asıl sorumuza ve cevabına. SEO uyumlu makale nasıl yazılır? Bir SEO uyumlu içeriğe baktığımız zaman normal bir ortaya çıkan üründen daha farklı olduğunu rahatlıkla görebiliyoruz. Seo içeriğinin nasıl olması gerektiğine gelecek olursak;
1) Doğru Başlık Kullanımı
2) Tekrara Düşmeme
3) Doğru Anahtar Kelime Kullanımı
4) Alt Başlığa Sıklıkla Yer Vermek

Bir SEO içeriğinin bu 4 başlık ile oldukça bağlantılı olduğunu görüyoruz. Bu başlıkları içeriğimiz içerisinde uygulamamız oldukça önemli bir durum olarak karşımıza çıkıyor.

1) Doğru başlık kullanımına baktığımızda bir içeriği üretirken başlığın içerik ile bağlantılı bilgiyi yansıtması gerekir. Eğer doğru başlık kullanımı sağlamazsanız içeriğiniz SEO açısından eksik kalacaktır.
2) Oluşturmuş olduğunuz içerik içerisinde tekrara düşmemek yazınızı en kaliteli yapacak maddelerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Her zaman için aynı kelimeleri kullanmak bir yazı içerisinde daha kötü cümlelerin ve paragrafların ortaya çıkmasına sebep olacaktır.
3) Yazmış olduğumuz içerik içerisinde doğru anahtar kelimelerin bulunup bulunmadığını önemsemeliyiz. Doğru anahtar kelimeler kullanmak yazımızı daha zenginleştirecektir.
4) İçeriğimizi oluştururken alt başlığa sıklıkla yer vermeliyiz. Yazı içerisinde yapmış olduğumuz her farklı konu geçişinde yeni bir alt başlık atmamız yazımızı seo’ya daha özgün bir şekilde üretmemize yardımcı olacaktır.
Her zaman için yazı yazarken belirtmiş olduğumuz 4 maddeyi kullanmanızı öneririz. Bu sayede ortaya seo uyumlu içerikler koymanız kaçınılmaz olacaktır. Eğer bir içerik yazarıysanız seo uyumuna dikkat etmeyi unutmayın.

SEO Uyumlu Makale Yazarken Anahtar Kelime Dağılımı

SEO uyumlu makale yazarken en çok dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi anahtar kelime dağılımıdır. Öncelikle Google, bu konuda gelişmiş yazılımlar kullanır. Google’ı kandırmaya çalışmayın. Tamamen okur odaklı bir şekilde anahtar kelimeleri uygun olarak yazı içerisine dağıtın. Bir hamburgeri düşünün. Onu lezzetli yapan nedir? Ekmeği ve içerisindeki malzemeleri. Siz de anahtar kelimeleri makalenizin girişinde, ortasında ve sonunda kullanın.

SEO Uyumlu Makaleler Google’da Nasıl Üst Sıralara Gelir?

Bir makale ne kadar iyi olursa olsun, şayet o alanda rekabet yüksekse Google’da üst sıralara gelmesi zor olacaktır. Üst sıralara gelmenin en kolay yollarından bir tanesi Backlink çalışmalarımızdır. Bu konuda destek alabilmek için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Profesyonel çalışmalarımızdan yararlanabilirsiniz. İç SEO konusunda da eksiklikleriniz varsa şayet size özel destek sağlayabiliriz.

SEO uyumlu makale nasıl yazılır? Sorusuna sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık. Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Author

Aykut Aydın

Seo, Backlink konularında Türkiye geneline yönelik hizmetler sunmaktayım. R10, Wmaraci gibi Türkiye'nin en büyük platformları aracılığıyla, "Backlinkim" kullanıcı adı ile bana ulaşabilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ara
× Whatsapp İletişim