Genel

SEO Fiyatlandırma Nasıl Yapılır?

SEO fiyatlandırma nasıl yapılır? Bu soruya cevap, web sitesi için SEO çalışması yaptırmak isteyen kişiler arayan kişiler tarafından sıklıkla aratılmakta. Arama motorları aracılığıyla daha kolay bir şekilde bulunmak için SEO oldukça önemli bir konu. İstediği kelimelerde istediği yere ulaşmayı başarmış site sahipleri neredeyse hiç reklam vermiyor. Ziyaretçilerinin büyük çoğunluğunu, Google gibi büyük arama motorları sayesinde elde etmeyi başarabiliyor. Gelin SEO fiyatlandırmasının nasıl yapıldığını birlikte inceleyelim.

SEO Fiyatlandırma Nasıl Yapılır?

Genellikle garantili SEO çalışmalarında firmamız, fiyatlandırma yaparken kelimenin niteliğini inceler. Anahtar kelime ne kadar aratılıyor? Zorluk derecesi nedir? İlgili web sitesi bu kelimede kaçıncı sırada? Rakipler neler yapmış ve nasıl başarı sağlamış? Gibi soruların cevaplarının incelenmesi ardından müşterilerimize fiyat teklifi iletmekteyiz. İletilen fiyat teklifi firmadan firmaya göre değişkenlik göstermektedir.

Örneğin, bir web sitesi, 1 sayfaya gelmek istediği kelimede 2. sayfada yer alıyorsa, maliyet 6. sayfada yer alan bir siteye göre daha düşük olabilir. Bunun yanı sıra, SEO çalışması yaptırmak isteyen sitenin eksiklikleri, bu eksikliklerin giderilebilmesi için gerekli maliyetlerin toplamı da fiyata etki eder. Yapılacak olan çalışmaların türü de son derece önemlidir. Aslında SEO fiyatları ne kadar? Sorusu çok genel bir sorudur. Örneği araba fiyatları ne kadar? Sorusu kadar genel bir sorudur. Ki piyasada bir kaç bin Türk Lirasından başlayıp, milyonlarca liraya ulaşan araç bulmak mümkündür.

Dış SEO Fiyatlandırma Nasıl Yapılır?

Backlink çalışmaları, dış SEO çalışmaları olarak adlandırılmaktadır. Haber sitelerinin ve kaliteli BLOG sitelerinin yer aldığı paketler bir nebze daha yüksek fiyatlıdır. Standart backlink çalışmalarıysa daha uygun olabilir. Firmamız, ortalama olarak 150tl ‘den başlayıp, 10.000tl ‘ye varan dış SEO çalışmaları yapabilmektedir. Bu çalışmalarımız, sitenizin kalitesini artırarak hedeflediğiniz sıraya ulaşmanıza yardımcı olur.

İç SEO Fiyatları Ne Kadar?

Google ve diğer arama motorlarının botları, sitenizi ziyaret ettiğinde içeriklerinizi bütünüyle tarar. Bu taramaya bağlı olarak gerekli unsurların eksikliği veya uygunluğuna göre siteniz sıralamaya yerleşir. Sitenizin iç SEO yapılanması ne kadar iyi olursa o kadar iyi yerlere gelebilirsiniz. İstediğiniz toplam anahtar kelime sayısına ve sitenizin mevcut durumuna göre iç SEO fiyatları değişkenlik göstermektedir.

SEO fiyatlandırma nasıl yapılır? Sorusuna sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık. Detaylı fiyat bilgisi alabilmek için bizlere ulaşabilirsiniz.

Author

Aykut Aydın

Seo, Backlink konularında Türkiye geneline yönelik hizmetler sunmaktayım. R10, Wmaraci gibi Türkiye'nin en büyük platformları aracılığıyla, "Backlinkim" kullanıcı adı ile bana ulaşabilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ara
× Whatsapp İletişim