Google SEO uzmanı, Google arama motorunda daha iyi yerlere gelmek isteyen çok sayıda kişi tarafından aratılıyor. İyi bir uzmandan destek almak, başarıya ulaşmanızı daha da kolaylaştıracaktır. Firmamız, bu noktada devreye giren, çok sayıda başarılı iş ile kendisini kanıtlamış kuruluşlar arasında yer almaktadır. SEO Nedir? Sorusuna daha önce detaylı olarak cevap verdiğimiz bu kavram, içeriğinde çok sayıda ince detayı barındırmaktadır. Hiç bir detayı es geçmemenin önemli bir unsur olduğunu sizlere söyleyebiliriz.

Google SEO Nedir?

Google SEO, web sitenizin Google sıralama kriterlerine uygunluğunu gösterir. Ayrıca Google, siteleri sıralarken çokça kriteri dikkate alır. Bu kriterlerden bazıları şu şekildedir;

  • Alan adı otoritesi.
  • İçeriklerin özgünlüğü.
  • Anchor text.
  • Bağlantı kalitesi.
  • İç linkleme.
  • Site açılış hızı.

Gibi daha pek çok unsur, sıralamanıza katkı sağlar. Belirtmiş olduğumuz bu maddelerden bazıları daha az, bazıları ise daha yüksek öneme sahip olabilmektedir.

Google SEO Neden Önemlidir?

Google’ın kullanımı Türkiye’de 2018 yılında %95 seviyelerindeyken, günümüzde %84 dolayındadır. Bu oldukça iyi bir yüzdedir. Google ile içli dışlı olan kişilere kolay bir şekilde görünebilmek için, web sitenizin iyi bir konumda olması gerekiyor. Web siteniz alt sıralarda yer alıyorsa eğer, on page SEO (iç SEO) ve off page SEO (backlink) konularında çeşitli eksikliklerini olabilir. Bu eksikliklerin giderilmesinin ardından daha iyi bir konuma ulaşmanız mümkün olacaktır.

SEO önemlidir çünkü, SEO, sizi hedef kitlenize yakınlaştırır. İlerleyen dönemlerde, yani bundan sonra daha fazla kazanmanıza katkı sağlar. Sitenizin ziyaretçi sayısı artar, bu da satışlarınıza yansır. Eğer hizmet veya ürün satış siteniz bulunuyorsa, reklamlardan para kazanıyorsanız tıklanma sayınızın artmasına katkı sağlar. Profesyonel çalışmalarla alan adınızın otoritesi ve maddi değeri artar. Kısacası SEO çalışmaları, onlarca farklı faydayı beraberinde getirir.

Google SEO Uzmanı

Firmamız, Google SEO kurallarına uygun davranarak, sitenizi arama motorlarında daha üst sıralara taşıyabilecek niteliğe sahiptir. Google SEO uzmanı denildiğinde akla elbette legal çalışmaların bütünü gelir. İllegal çalışmalar, arama motorları tarafından tasvip edilmemektedir. Bu sebepten dolayı firmamız, mevzuata uygun bir şekilde çalışmalarınızı en iyi şekilde gerçekleştirerek, web sitenizin daha iyi yerlere ulaşmasına yardımcı olacaktır. Bu konu ile ilgili detaylı bilgi alabilmek için dilediğiniz her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Author

Aykut Aydın

Seo, Backlink konularında Türkiye geneline yönelik hizmetler sunmaktayım. R10, Wmaraci gibi Türkiye'nin en büyük platformları aracılığıyla, "Backlinkim" kullanıcı adı ile bana ulaşabilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ara
× Whatsapp İletişim