Backlink

Inbound Link Nedir? Inbound Backlink

Inbound Link Nedir? Inbound Backlink

Inbound link nedir? Backlink, her geçen gün önemini biraz daha arttırmaya devam eden bir konu. Dış SEO çalışmalarının olmazsa olmazı. Doğru yöntemler kullanılarak elde edilen bağlantılar, bir siteye çok yönlü fayda sağlıyor. Bu faydaların başında, sitenin istenilen kelimelerde arama motorlarında daha üst sıralara gelmesi yer alıyor. Tabi sağlanan fayda bununla sınırlı değil. Yapılan kaliteli çalışmalarla sitenin alan adı otoritesi artıyor. Sitenin maddi değeri iyileşiyor. Ziyaretçi sayısı daha da iyi noktalara gelebiliyor.

Backlink Çalışmaları Neden Bu Kadar Önemli?

Çalışmaların bu kadar önemli olmasının sebeplerinden bir tanesi de Google tarafından bu konunun bilinmesi. Eğer Google, backlink diye bir şey yok deseydi doğal olarak bu çalışmalardan kimse verim de alamazdı. Sıralamaların bir şekilde belirlenebilmesi, bir sitenin diğer bir siteden daha iyi olarak algılanabilmesi için çalışmaların önemi elbette çok büyük. Tabi her şey dış SEO çalışmaları ile bitmiyor. Aynı zamanda sitenin iç SEO konusunda da eksikliklerinin tamamlanması gerekiyor.

Eğer bir site iç SEO açısından çok zayıf olursa o sitenin backlink – inbound backlink çalışmalarından alacağı verim de düşük olur. Bu sebepten dolayı direkt olarak bu çalışmalara yoğunlaşmamalı. İç SEO konusunda eksiklikler varsa bu eksiklikler de giderilmeli. İki yönlü çalışmalar ile bu sayede site Google’da daha iyi yerlere gelir. Sitenin index sayısının, alan adı otoritesinin sıralama açısından son derece önemli olduğunu söyleyebiliriz. Az önce de belirttiğimiz gibi, alan adı otoritesini kaliteli backlink çalışmalarıyla arttırmak mümkün.

Inbound Link Nedir? Inbound Backlink

Gelelim asıl sorumuza. Inbound backlink nedir? Sitenize gelen toplam bağlantı sayısı, Inbound backlinktir. Örneğin 2 adet sitenin size bağlantı verdiğini varsayalım. Bu sizin 2 alan adından backlink elde ettiğinizi gösterir. Sitelere abc.com ve def.com diyelim. Bu iki sitede abc.com/abc, abc.com/def, def.com/abc, def.com/xyz şeklinde toplam 4 farklı sayfadan bağlantı elde ettiyseniz, sitenize yansıyan toplam Inbound backlink sayısı 4 ‘dür. Inbound backlink, sitenize yansıyan toplam backlink sayısıdır.

Inbound link nedir? Sorusuna sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık. Inbound backlink sitenizin gelişimi için önemli bir konu. Özellikle bu sayı footer backlinke sahip sitelerde çok fazla olabiliyor. Ancak footer bağlantılar kısa vadede çok yüksek fayda sağlayabildiği gibi, bağlantı silinirse ani sıralama kayıplarına neden olabiliyor. Bir çalışma ne kadar çok uzun ömürlü olursa ve ne kadar kalıcı olursa siteniz için o kadar iyi.

Eğer kaliteli backlink paketleri ile alan adı otoritenizi artırmak ve Google’da daha üst sıralara gelmek isterseniz bizlere ulaşabilirsiniz.

Author

Aykut Aydın

Seo, Backlink konularında Türkiye geneline yönelik hizmetler sunmaktayım. R10, Wmaraci gibi Türkiye'nin en büyük platformları aracılığıyla, "Backlinkim" kullanıcı adı ile bana ulaşabilirsiniz.

Comment (1)

  1. Takipçi Satın Al
    22 Haziran 2021 Cevapla

    Bilgilendirici bir yazı olmuş, elinize sağlık.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara
× Whatsapp İletişim