Etkili web tasarım ipuçları nelerdir? ugün herhangi bir Profesyonel Web Tasarım Şirketi, web sitesi tasarımı ve web ile ilgili diğer hizmetler için kendilerine gelen müşterilerine daha iyi teklif ve hizmet arayacaktır. Bu nedenle, web tasarım şirketinin etkili web tasarım için izlenmesi gereken çeşitli en iyi ve en son ipuçlarına bakması önemlidir.

Etkili Web Tasarım İpuçları

Bir sitenin basit bir görünüme sahip olması sizlere çok bir fayda sağlamaz. Sitenize giriş yapan kişilere ürün ve hizmetlerinizi en iyi şekilde göstermeniz gerekir. Eğer siteniz dağınık olursa, görünüm açısından hoş durmazsa sitenize giriş yapan kişiler, sitenize güvenmeyebilir. Kısa süre içerisinde çıkış yapabilir.

Kullanıcı Dostu Web Sitesi

 • Günümüzde web sitesi düzeninin ve sunumunun kullanıcı dostu olması gerektiğini bilmek önemlidir. Ne yazık ki bugün birçok web sitesi tasarımcısı bunu anlamakta çok zorlanıyor, ancak web sitesinin başarısının ziyaretçilerini daha uzun süre meşgul etmeye ve onlara ihtiyaç aradıkları şeyi kolay ve basit bir şekilde vermeye bağlı olduğunu unutmayın, o zaman tasarımcı başarılı olur.
 • Web sitesini başarılı kılmak için çevrimiçi kullanıcının değişen dinamikleri incelenmeli ve bu en son ipuçlarıyla güncellenmelidir.
 • Bugün kullanıcı yanlış yönlendirilmek istemiyor ve herşeyin kendi kontrolünde olmasını istiyor. Gereksiz tasarımlar onları gerçekte baktıklarından yanlış yönlendirebilir .Bu nedenle,bir işletme web sitesi için web sitelerini çok fazla dikkat dağıtmadan kullanıcı dostu modda tutmak önemlidir.Çevrimiçi kullanıcı, eğer belirli bir web sitesinde doğru bir şekilde yönlendirilmediğini hissediyorsa, başka bir web sitesi aramaya başlar.
 • Bu nedenle, web sitesi sayfasındaki gereksiz şeylerle onları karıştırmak yerine çevrimiçi kullanıcıyı ikna etmek daha iyidir.

Uygun İçeriğe Sahip Tasarım

 • Etkili web tasarımı için ikinci önemli ipucu, web sitesini uygun içerikle dolu, doğru ve çekici yazı tipleri, başlıklar ile uygun yerde tutmaktır.
 • Bugün araştırma ve çalışma, birçok kullanıcının ilgisini çeken ilk bakış açısının çekici başlık ve faydalı bilgiler olduğunu, kendileri için faydalı ve bilgilendirici olan içeriği okumak için zaman harcamayı önemsemediklerini söylüyor.
 • Bu nedenle, web sitesini, web sitesine ve ayrıca arama motoru robotlarına daha fazla ziyaretçi çeken uygun ve bilgilendirici içerikle güncellemeyi her zaman aklınızda bulundurun.
 • Görsellerin aynı zamanda anında odaklanması ve çevrimiçi ziyaretçiyi çekmesine rağmen, birçok çalışma ve araştırma bugün bize bunun, düşkünleri daha yüksek boyutta ve çekici yazı tipi stiliyle ve ayrıca uygun renk arka planıyla değiştirilebileceğini söylüyor.
 • Genel olarak, çevrimiçi ziyaretçinin odağını korumak ve etkileşimde bulunmalarını sağlamak için bu stil ve strateji ile herhangi bir teklif, indirim veya özellik web sayfasına yerleştirilebilir.

Basitlik

 • Etkili web sitesi tasarımı için diğer önemli yararlı ipucu, web sitesini olabildiğince basit tutmaktır, birçok tasarımcının web sitelerinde beyaz rengi kullanma fobisi vardır, ancak beyaz rengin de kullanılabileceği zamanlar vardır.Sadece doğru anlamda ve doğru bir şekilde kullanılmalıdır.
 • Basit ve gezinmesi kolay olan tasarım, iyi bir web sitesi için en başarılı ve etkili yoldur.
 • Çevrimiçi kullanıcı davranışını ve değişen modellerini anlamak ve ayrıca içeriği ve web tasarımını buna göre değiştirmek, web sitesinin daha popüler ve daha kısa sürede başarılı olmasına yardımcı olacaktır.

Web Tasarım Ardından Yapılması Gerekenler

Web tasarım çalışmaları arasından farklı girişlerde bulunmanız, satışlarınızın artması adına iyi olacaktır. Bunun için SEO ve backlink paketleri gibi farklı çalışmalardan yararlanabilirsiniz. Bu sayede alan adı kaliteniz daha da artacaktır. Akabinde Google’da hedeflediğiniz kelimelerde daha iyi yerlere gelebilirsiniz.

Etkili web tasarım ipuçları nelerdir? Sorusuna sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık.

Author

Aykut Aydın

Seo, Backlink konularında Türkiye geneline yönelik hizmetler sunmaktayım. R10, Wmaraci gibi Türkiye'nin en büyük platformları aracılığıyla, "Backlinkim" kullanıcı adı ile bana ulaşabilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara
× Whatsapp İletişim