SEO

All In Seo Kurulumu ve Kullanımı

All In Seo Kurulumu ve Kullanımı Nasıl?

All In Seo kurulumu ve kullanımı sayesinde sitelerinizdeki içerikleri öne çıkarabilirsiniz. SEO olarak bilinen optimizasyon işlemleri arama motorları için çok önemlidir. Çünkü içeriklerinizin arama motorlarında öne çıkabilmesi için SEO ayarlamalarının doğru bir şekilde yapılması gerekmektedir. WordPress tabanlı siteler için SEO eklentileri arasında All In Seo kolay kullanımı ile öne çıkıyor.

All In Seo Nedir, Niçin Kullanılır?

Site içeriğiniz ne olursa olsun; blog, satışa yönelik, haber, tanıtım ayrımı olmadan sitelerinizin geniş kesimlere ulaşabilmesi oldukça önemlidir. Normal koşullarda siteye gelen ziyaretçilerin büyük bir çoğunluğu arama motorlarından siteye giriş yapmaktadırlar. Ancak arama motorlarında ziyaretçiler genelde ilk sayfada çıkan sonuçları değerlendirmekte ve bu sitelere giriş yapmaktadırlar. Sitenizin arama motorlarında ilk sıralarda çıkması için SEO kurallarına çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu yüzden WordPress tabanlı site sahipleri All In One Seo gibi SEO eklentilerini kullanmalıdırlar.

All In Seo kullanımı sayesinde kolay bir şekilde internet sitenizi SEO’ya uyumlu hale getiren bir eklentidir. Sade ve basit bir kullanımı olmasına karşılık sitenin SEO’ya tam uyumlu hale getirilmesi için büyük bir katkı sunar.

All In Seo Özellikleri Neler?

All In Seo özellikleri bakımından gelişmiş seçenekler sunarak sitenizin ilk sayfalarda çıkmasına ve içeriklerinizin SEO uyumlu hale getirilmesine yardımcı olur. Bu kapsamda eklentinin özellikleri şu şekildedir;

 • Türkçe dil desteği,
 • XML site haritasını oluşturma ve destekleme,
 • Google Analytics eklentisine uyum,
 • Dahili API destekleme,
 • Girilen içerikler için otomatik snippet, meta etiketi açıklaması oluşturma,
 • Ücretsiz kullanım,
 • İçeriğin SEO’ya uygunluğunu giriş yaparken gösterme gibi özelliklere sahiptir.

Eklentinin özellikleri sayesinde sitenizi SEO açısından kolay şekilde verimli hale getiriyor.

All In Seo Kurulumu ve Kullanımı Nasıl Yapılır?

All In Seo kurulumu ve kullanımı için öncelikle siteniz için eklentiyi indirmeniz gerekiyor. Bahsetmiş olduğumuz eklentinin indirme işlemini yapmak için WordPress sitenize yönetici olarak giriş yapın. Daha sonra şu adımları takip ediniz;

 • Giriş yaptıktan sonra menüde yer alan Eklentiler sekmesini tıklayın ve ardından Yeni Ekle sayfasına geçiş yapın.
 • Açılan sayfada “Eklenti Arama” kutucuğuna “All In Seo” yazın ve arama yapın.
 • Çıkan sayfada All In Seo Pack eklentisini kurup etkinleştirin.
All In Seo Kurulumu Nasıl Yapılır?

Bu işlemler sonrasında eklenti aktif hale gelecektir.

All In Seo Ayarlamaları Nasıl Yapılır?

All In Seo kullanmak için ayarlamalarının doğru şekilde yapılması gerekiyor. Eklentinin ayarlarını yapmak için karşınıza farklı seçenekler çıkacaktır. Sitenizi SEO uyumlu hale getirmek için bu ayarlamalara çok dikkat etmeniz gerekiyor. Öncelikle unutulmaması gereken ayarlar arasında ilk sırada bulunan düzenlemeleri menüde gözüken All In Seo sekmesine tıklayarak yapabilirsiniz. Buradan “Özellik Yöneticisi” kısmına giriş yapın ve ardından “Sosyal Meta, XML Site Haritası, Performans, Kötü Bot Engelleyici” özelliklerini aktif hale getirin. Daha sonra ise detaylı ayarlamalara geçebilirsiniz.

All In Seo Genel Ayarlar Nasıl Yapılır?

All In Seo genel ayarlar yapmak eklentinin doğru çalışması ve herhangi bir sorun yaşatmaması için önem taşıyor. Ayarlamaları şu şekilde yapabilirsiniz;

 • Öncelikle All In Seo menüsünden “Genel Ayarlar” kısmına giriş yapın. Açılan sayfada belirli özellikleri seçmeniz gerekiyor.
 • Canonical URLs kısmını aktif olarak seçin. Bu sayede arama motorları tarafından siteniz SPAM olarak görülmeyecektir.
 • No Pagination for Canonical URLs içeriği çok olan siteler için aktif edilmelidir. Daha geçmişte kalan sayfaları ana sayfaya yönlendirir ve bu sayede ziyaretçiler güncel içeriklere ulaşırlar.
 • Use Original Title her başlığın yazıldığı gibi kalmasını sağlar, bu seçeneği pasif olarak seçin.
All In Seo Genel AyarlarıNasıl Yapılır?

All In Seo İçerik Ayarlamaları

All In Seo içerik ayarlamaları yapmak eklentinin en önemli noktasını oluşturur. İçeriklerin SEO uyumlu hale getirilmesi için bu ayarları dikkatli bir şekilde yapmanız gerekmektedir;

 • Ana Sayfa Başlığı kısmına ana sayfanızın arama motorlarında nasıl çıkacağını yazınız.
 • Ana Sayfa Açıklaması kısmına ana sayfanız hakkında arama motorlarında nasıl bir açıklama çıkacağını yazınız.
 • Home Keywords kısmını sitenizin odaklandığı alan ile ilgili olarak anahtar kelimeleri öne çıkarmak için aktif hale getirin.
 • Başlık ayarları kısmında bulunan Home Page Title Format kısmını ana sayfanızın nasıl görüneceğini yazın.
 • Page Title Format kısmına sayfaların nasıl görüneceğine dair açıklama yazabilirsiniz. Bu kısımda bulunan “%page_” şeklinde başlayan kısmı silmeyin, ekleme yapmak istiyorsanız kod sonrasında ekleme yapınız.
 • Post Title Format kısmına yazılarınızın nasıl görüneceğini belirleyin. “%post_title” kısmından sonra site adınızı yazmanız tavsiye edilir.
 • Açıklama Biçimi olarak bulunan kısımda değişiklik yapmayınız.
 • 404 Title Format kısmına aranılan içeriğin ya da sayfanın olmadığını gösteren bir içerik yazabilirsiniz.
 • Paged Format kısmı sayfalandırma işlemleri için kullanılan SEO başlık formatını işaret etmektedir. Varsayılan olarak bıraktığınızda sayfalara göre numaralandırma yapılacaktır.
 • İçerik türü ayarları kısmından SEO on only these Content Types kısmını seçerek SEO ayarlamalarının hangi sayfalarda çalışacağını seçebilirsiniz. Genelde e-ticaret sitelerinde tercih edilen bir yöntemdir.
All In Seo İçerik Ayarlamaları Yapma

All In Seo One Noindex Ayarları

All In Seo Noindex ayarlamaları dikkatli olunması gereken bir bölümü içeriyor. Bu alanda yapılacak olan yanlış ayarlamalar sitenizdeki bazı içeriklerin arama motorları tarafından görmezden gelinmesine neden olabilir;

 • Noindex Ayarları sekmesinde bulunan Default to NOINDEX kısmında hangi kısımların sıralamaya dahil edileceğini seçiniz. Bu alanda değişiklik yapmamanız tavsiye edilir.
 • Default to NOFOLLOW kısmında sitenizde bulunan temel bölümler içinde yer alan bağlantıların takip edilmesini istemediğiniz kısımları oluşturabilirsiniz. Boş bırakmanız tavsiye edilir.
 • Use noindex for Categories kısmını işaretli olarak bırakın.
 • Use noindex for data, author, tag archives kısımlarını aktif edebilirsiniz.
 • Ayrıca Use noindex for the Search page kısmını işaretleyin. Bu özelliğin aktif edilmesi halinde site içi aramaların sonuçlarının kaydedilmesinin önüne geçer. Böylece daha temiz ve kullanıcı dostu bir siteye sahip olabilirsiniz.

Nasıl XML Site Haritası Oluşturma

All In Seo XML site haritası oluşturma sitenin arama motorları tarafından kolay şekilde index almasına yardımcı olacaktır. Bunun için yükleme ile birlikte gelen ayarları olduğu gibi kullanabilirsiniz. Ancak belirli noktalara dikkat etmeniz daha iyi bir site haritası kullanımı sağlayacaktır;

 • Yazı türleri kısmında Ortam – Ekler kutucuğunu işaretleyiniz.
 • Sınıflandırmalar kutucuğunda yer alan Etiketler seçeneğinin aktifliğini kaldırınız.
XML Site Haritası Nasıl Oluşturulur?

All In Seo Sosyal Meta Ayarları

All In Seo sosyal meta ayarları yazılarınızın paylaşılacağı sosyal medya kanallarında nasıl görüneceğini ifade eden bir yöntemdir. Bu kapsamda şu ayarlamaları yapabilirsiniz;

 • Site İsmi kısmından sitenizin adını yazınız.
 • Ana Sayfa Görseli: sitenizin ana adresinin sosyal medyada paylaşılması halinde hangi görseli kullanacağını seçiniz.
 • Facebook sekmesinde paylaşımları Makale olarak, Twitter paylaşımları için ise içerikleri Özet olarak işaretleyiniz. Bu sayede paylaşılan bağlantılar sosyal medya uygulamalarına yönelik en iyi formatta görünme imkânı elde edecektir.

All In Seo’nun Yazılara Uygulanması

Kurulum işlemleri tamamlandıktan sonra siteniz için ekleyeceğiniz içeriklere özellikler otomatik olarak uygulanacaktır. Eklentinin ayarları tek sefer yapılmaktadır ve daha sonra tekrar yapmanız gerek yoktur. Ancak unutmamanız gereken konu, yazılarınızın SEO uyumlu olabilmesi için içeriklerin SEO kurallarına uygun olacak şekilde yazılmasını sağlamaktır.

All In One Seo kurulumu kullanımı ardından görüşlerinizi yorum olarak belirtebilirsiniz. Bu eklenti ile iç seo açısından gelişiminize yardımcı olacaktır. Bu gelişimi daha üst sıralara taşımak isterseniz backlink paketleri için bizlere ulaşabilirsiniz.

Author

Aykut Aydın

Seo, Backlink konularında Türkiye geneline yönelik hizmetler sunmaktayım. R10, Wmaraci gibi Türkiye'nin en büyük platformları aracılığıyla, "Backlinkim" kullanıcı adı ile bana ulaşabilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara
× Whatsapp İletişim